Świadome zarządzanie środowiskiem druku w organizacji.

Każda firma (bez względu na wielkość), która chce się rozwijać lub choćby nadążać za wyzwaniami jakie przed nią stoją w codziennej działalności, musi pilnować kosztów. Jednym z obszarów powstawania kosztów jest środowisko druku. Bez względu na jego wielkość (czy to jedno urządzenie w małym biurze czy kilkadziesiąt urządzeń w dużej organizacji), proces drukowania czy kopiowania zawsze wiąże się z generowaniem kosztów. Ich poziom zależy od kliku czynników, takich jak: model urządzenia drukującego, wolumen generowanych wydruków czy kopii, świadome korzystanie z funkcji urządzenia, model w jakim zostaje nabyte. Na większość z nich możemy mieć wpływ. Trzeba tylko bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu, poświęcić mu trochę czasu. Często oszczędności w obszarze środowiska druku przynosi dokonanie zmian w wykorzystaniu posiadanych urządzeń. Dlatego tym bardziej warto jest poświęcić nieco uwagi procesom jakie zachodzą w naszym środowisku druku.

Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić pewne zjawiska występujące w każdej organizacji.

Rozważmy tutaj podejście użytkownika do zagadnienia drukowania. Każdy pracownik w swojej pracy posługuje się różnymi narzędziami. Pytanie na ile świadomie te narzędzia wykorzystuje w swojej pracy. Czy klikając "drukuj" zastanawia się na tym ile to kosztuje firmę ? Czy zastanawia się nad zasadnością wykorzystania wydruku mono czy kolorowego ? Czy konieczne jest wydrukowanie pracy jednostronnie ? Czy interesuje go ile prądu zużywa urządzenie, z którego korzysta ?

Najczęściej, na większość powyższych pytań odpowiedź brzmi NIE.

W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego. Pracowników - użytkowników zatrudnia się do wykonywania określonych działań. Zapewnienie im odpowiednich narzędzi do pracy należy do właściciela, dyrektora danego pionu czy kierownika działu. W przypadku doboru urządzeń drukujących zazwyczaj najwięcej do powiedzenia mają informatycy. Ci często mają rozległą wiedzę na temat różnych zawawansowanych technologii IT. Niekoniecznie jednak tych związanych z procesem drukowania. Ponieważ drukarki nie leżą w kręgu ich zainteresowań. O optymalizacji kosztów z nimi związanych nie wspomnę.

Na szczęście są takie firmy jak DAWS, które specjalizują się w tematyce urządzeń drukujących, ich serwisu. Znamy zagadnienie druku zarówno od strony nowoczesnych technologii jak i kosztów z nimi związanych. Przeprowadzone audyty i analizy pozwoliły nam poznać nawyki użytkowników. Pokazały również, że często potrzeby użytkowników są w niewłaściwy sposób zaspokajane. Często sami użytkownicy źle przedstawiają swoje potrzeby i oczekiwania. Dzięki doświadczeniu jakie zdobyliśmy, rozwiązania które proponujemy są zawsze dobrze dopasowane. Tak aby z jednej strony zapewnić użytkownikom w ich codziennej pracy niezbędne funkcjonalności w urządzeniach drukujących. Z drugiej strony, aby generowane przez nie koszty były na możliwie niskim poziomie.

Świadomość ponoszonych kosztów oraz racjonalne podejście do wykorzystania posiadanych zasobów oraz ich nabywania - to naszym zdaniem jest świadome zarządzanie środowiskiem druku.

Masz problem z posiadanym urządzeniem ? Może zastanawiasz się nad jego wymianą ? Szukasz oszczędności w firmie ?

Zapraszamy do kontaktu.

Zespół DAWS

DAWS_logo

Kontakt

Jak możemy pomóc?

Zadaj pytanie a my odpowiemy najszybciej jak to możliwe

  • ul. Lutycka 11,
    60-415 Poznań
  • tel. +48 61 670 87 63
    kom. +48 606 372 407
  • biuro@daws.pl

Copyright @ 2020 Design by AiO | Polityka Prywatności