DAWS

Profesjonalne doradztwo i serwis

Wspieramy Twój biznes lub organizację w zakresie obiegu i produkcji dokumentów.

DAWS_logo

Printoscope

Zarządzanie i monitorowanie wydruków i drukarek.

PrintoscopeLOGO

AUDYT KOSZTÓW DRUKU

printoscope_diagram1_napisy

Celem audytu jest rozpoznanie środowiska druku. Zarówno pod względem wykorzystania urządzeń drukujących i kopiujących, jak i kosztów ich eksploatacji i posiadania (TCO - Całkowite Koszty Posiadania). Wynikiem audytu jest dokument zawierający wskazówki i rekomendacje, których wdrożenie gwarantuje spadek TCO.

MONITORING DRUKAREK

printoscope_diagram2_napisy

Monitorowanie stanu drukarek za pomocą skanera SNMP. Dzięki temu możemy w jednej konsoli mieć informację na temat stanu wszystkich posiadanych urządzeń. W zależności od modelu drukarki, możemy mieć wgląd: w poziom tonerów lub tuszy, poziom papieru w kasetach i wiele innych informacji.

MONITOROWANIE ILOŚCI I KOSZTÓW WYDRUKÓW

printoscope_diagram3_napisy

Dzięki temu możemy mieć wgląd w ilości wydruków poszczególnych użytkowników lub działów oraz kosztów jakie wygenerowały te wydruki. Co za tym idzie możemy na bieżąco optymalizować posiadane środowisko druku aby było jak najlepiej wykorzystane przy najmniejszych możliwych kosztach.

WYDRUK PODĄŻAJĄCY

printoscope_diagram4_napisy

To rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo i poufność drukowanych dokumentów. Odbiór (drukowanie) pracy ma miejsce po autoryzacji użytkownika na urządzeniu, za pomocą kodu PIN lub karty zbliżeniowej. Indywidualnych dla każdego użytkownika. Poza tym wydruk może zostać odebrany na dowolnym urządzeniu, które jest wpięte do systemu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku awarii jakiegoś urządzenia lub kiedy jest ono zajęte przez innego użytkownika. Możemy wtedy przejść do kolejnego najbliższego urządzenia wpiętego do systemu i na nim odebrać swoją pracę. Podobnie jest z pracami skanowanymi. Skanowanie można wykonać na dowolnym urządzeniu wpiętym do systemu a praca zawsze trafi do zalogowanego na urządzeniu użytkownika, na mail lub do zasobu sieciowego.